Siyah noktalar nasıl geçer?

Siyah noktalar nasıl geçer? Siyah noktalar oluşumu nasıl giderilir? Evde uygulanabilecek harika yöntemleri ve yapmanız gerekenleri sizin için derledik.

Siyah noktalar deri altındaki yağların gözeneklerde kuruyup siyahlaşmasıyla oluşur. Bir anda oluşmadığı gibi bir anda da kaybolmaz. Önlem alınmadığına ise sivilceye dönüşebilir. Fakat korkulacak bir şeyde yok. Düzenli olarak yapacağınız cilt temizliğiyle sorun çözülecektir.

Siyah noktalardan kurulmanın yöntemleri;

Her gün sabah- akşam cilt tipinize uygun temizleyiciyle cildinizi temizleyin.

Yüzünüze buhar banyosu yapın. Su kaynatıp geniş bir kaba koyun. Yüzünüzü buharına tutarken başınıza havlu atarak buharı hapsedin. Böylelikle gözenekler açılmış olur. Sonrasında tonik yardımıyla silerseniz harika bir etki yakalarsınız.

Cildinize uygun maskeler kullanın. Fakat bunu yaparken dozunu kaçırmayın. En fazla haftada 2 kere uygulayın fazlası cildinizin yağ dengesini bozar ve sivilcelere zemin hazırlar.

Siyah noktalara karşı maskeler;

Kil maskesi;

Aşırı yağlı ciltlerde kil en etkili yöntemlerdendir çünkü kil ciltteki yağ üretimini dengeler ve cildi besleyen mineraller açısından güçlüdür.

Uygulanışı çok basit; Bir yemek kaşığı kili karışım yapabileceğiniz bir kaba koyun, üzerine yavaş yavaş su ekleyip yoğun bir kıvama getirin. Maskeyi yüzünüze sürün maksimum 10 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Ne kadar fazla bekletirseniz o kadar çok cildinizi kurutur.Devamında yüzünüz çok kuruyabilir, hangi cilt tipine sahipseniz uygun nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Yumurta akı;

siyah-nokta

Yumurtanın akını ayırarak ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün 15 dakika bekletince kuruyacaktır.

Soğuk su ile temizleyin. Bu kolay yöntemle cildinizin yağ dengesini sağlayacaksınız.

Yoğurt ve limon;

2 Kaşık yoğurda yarım limon sıkarak karıştırın. Yüzünüzü önceden sıcak suyla temizleyip karışımı uygulayın 15 dakika beklettikten sonra sıcak suyla durulayın.

Bu uygulamalar sayesinde siyah noktalarınızdan kurtulup hayal ettiğiniz pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

Gürsel Değirmenci

İnternet Teknolojileri Dijital Pazarlama uzmanı. Araştırma, geliştirme, planlama ve üretim konuların da takım lideri. Öykü, hikaye, oyun sever ve aynı zamanda yazar.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

Uyarı: Neler.com'da yer alan içerikler tanı ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Ziyaretçi kullanıcılar site kullanım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Sağlık sorunları ve alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuza, 112 Acil yardım hattına ya da 182 Hekim Randevu Sisteminden doktorunuzdan randevu alabilirsiniz.