Sivilce Maskeleri


1 Yorum, 1 Paylaşım
Sivilce Maskeleri
Sivilce Maskeleri

Sivilce Maskeleri; sivilceler cildin güzelliğine gölge düşürüyor. Ancak bunların oluşumunu ve izlerini engellemek için birçok kolay yöntem var. İşte en etkili sivilce maskeleri…

Sivilce Maskeleri ve Tarifleri

Sivilcenin nasıl oluştuğunu ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini sivilceler nasıl geçer yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Masrafsız ve evinizde rahatlıkla bulabileceğiniz ürünlerle yapabileceğiniz bu maskeler size bebeksi bir cilt vaat ediyor. Cildime zarar verir mi? Yan etkisi korkusu olmadan evinizde rahatça hazırlayıp uygulayabileceğiniz maske tariflerini sizin için derledik.

Sivilceler için elma maskesi

Elma Maskesi
Elma Maskesi

Ölü derilerden arındırıcı özelliğe sahip.

Hazırlanışı: 1 Adet elmayı rendeleyin. Üzerine 3 veya 4 kaşık balı dökün ve karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürerek kuruması için 15-20 dakika bekletin. Sonra ılık suyla iyice durulayın.

Sivilceler için kil maskesi

Kil Maskesi
Kil Maskesi

Deri altındaki kan dolaşımını hızlandırmasıyla cildi tazeler ve sivilceleri kurutur. Sivilce tedavilerinde en çok tercih edilen ürünlerden biridir.

Hazırlanışı: Yarım tatlı kaşığı limon, yarım tatlı kaşığı aspirin tozu ve yarın tatlı kaşığı kil tek uygulamalık maskeniz için yeterlidir. Bu malzemeleri karıştırın, uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra yıkayın. Haftada birke yapılması uygundur.

Sivilceler için tarçın maskesi

Tarçın Maskesi
Tarçın Maskesi

Tarçın antibakteriyel içeriği sayesinde sivilce oluşumunu engellerken balın nemlendirici yapısı cildinize yumuşaklık kazandıracak.

Hazırlanışı: 1 Çay kaşığı toz tarçın, 1 çay kaşığı bal, 2 çay kaşığı limon suyunu kıvamı yoğunlaşana kadar karıştırın. Maskenin etkisini göstermesi için 15 dakika bekletin ve yıkayın. Haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Sivilceler için papatya maskesi

Papatya Maskesi
Papatya Maskesi

Papatya içeriğindeki iltihap kurutucu enziminden dolayı irin oluşumunu engeller. Cildi nemlendirirken sivilceleri kurutur.

Hazırlanışı: Papatyayı temizleyin ve ezin. Ezilmiş papatyayla yüzünüze maske yapar şekilde uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra soğul su ile iyice durulayın.

Sivilceler için yulaf maskesi

Yulaf Maskesi
Yulaf Maskesi

Yulaf içeriğindeki bileşenler ile kötü bakterileri temizler ve cilde protein katkısında bulunarak nem dengesini sağlar.

Hazırlanışı: 2 Damla limon, 1 yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı yulafı iyice karıştırın ve uygulayın 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Sivilcelerin iyileşmesini sağlayacak bu maskeyi haftada 1 kere tekrarlanmalıdır.

Önerilen maske uygulamalarını belirli aralıklarla deneyip cilt tipinize daha iyi geleni seçebilirsiniz. Seçtiğiniz maskeyi düzenli olarak kullanırsanız iyileşme kaçınılmaz olacaktır. Önerdiğimiz maskeler tamamen doğal içerikli olduğundan alerjik probleminiz yoksa yan etkisi olmayacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1 Yorum, 1 Paylaşım
Gürsel Değirmenci
İnternet Teknolojileri Dijital Pazarlama uzmanı. Araştırma, geliştirme, planlama ve üretim konuların da takım lideri. Öykü, hikaye, oyun sever ve aynı zamanda yazar.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir