Sivilce Maskeleri

1
47

Sivilceler cildin güzelliğine gölge düşürüyor. Ancak bunların oluşumunu ve izlerini engellemek için birçok kolay yöntem var. Kolay yöntemlerle Sivilce Maskeleri…

Sivilcenin nasıl oluştuğunu ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini sivilceler nasıl geçer yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Masrafsız ve evinizde rahatlıkla bulabileceğiniz ürünlerle yapabileceğiniz bu maskeler size bebeksi bir cilt vaat ediyor. Cildime zarar verir mi? Yan etkisi korkusu olmadan evinizde rahatça hazırlayıp uygulayabileceğiniz maske tariflerini sizin için derledik.

Elma Maskesi

sivilce maskesi elma

Ölü derilerden arındırıcı özelliğe sahip.
-Bal
-Elma
1 Adet elmayı rendeleyin. Üzerine 3 veya 4 kaşık balı dökün ve karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürerek kuruması için 15-20 dakika bekletin. Sonra ılık suyla iyice durulayın.

Kil Maskesi

sivilce maskesi kil

Deri altındaki kan dolaşımını hızlandırmasıyla cildi tazeler ve sivilceleri kurutur. Sivilce tedavilerinde en çok tercih edilen ürünlerden biridir.
-Limon
-Aspirin tozu
-Kil
Yarım tatlı kaşığı limon, yarım tatlı kaşığı aspirin tozu ve yarın tatlı kaşığı kil tek uygulamalık maskeniz için yeterlidir. Bu malzemeleri karıştırın, uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra yıkayın. Haftada birke yapılması uygundur.

Tarçın Maskesi

Tarçın antibakteriyel içeriği sayesinde sivilce oluşumunu engellerken balın nemlendirici yapısı cildinize yumuşaklık kazandıracak.
-Tarçın
-Limon
-Bal
1 Çay kaşığı toz tarçın, 1 çay kaşığı bal, 2 çay kaşığı limon suyunu kıvamı yoğunlaşana kadar karıştırın. Maskenin etkisini göstermesi için 15 dakika bekletin ve yıkayın. Haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Papatya Maskesi

sivilce maskesi papatya

Papatya içeriğindeki iltihap kurutucu enziminden dolayı irin oluşumunu engeller. Cildi nemlendirirken sivilceleri kurutur.
-Papatya
Papatyayı temizleyin ve ezin. Ezilmiş papatyayla yüzünüze maske yapar şekilde uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra soğul su ile iyice durulayın.

Yulaf Maskesi

Yulaf içeriğindeki bileşenler ile kötü bakterileri temizler ve cilde protein katkısında bulunarak nem dengesini sağlar.
-Yulaf
-Limon
-Yoğurt
2 Damla limon, 1 yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı yulafı iyice karıştırın ve uygulayın 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Sivilcelerin iyileşmesini sağlayacak bu maskeyi haftada 1 kere tekrarlanmalıdır.

Önerilen maske uygulamalarını belirli aralıklarla deneyip cilt tipinize daha iyi geleni seçebilirsiniz. Seçtiğiniz maskeyi düzenli olarak kullanırsanız iyileşme kaçınılmaz olacaktır. Önerdiğimiz maskeler tamamen doğal içerikli olduğundan alerjik probleminiz yoksa yan etkisi olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here