Sağlıklı bir cilt için neler gerekli?

Sağlıklı bir cilt için neler gerekli?
Sağlıklı bir cilt için neler gerekli?

Pürüzsüz ve ipeksi bir cilt için her bayanın uyguladığı bir teknik vardır. Bu teknikler bazen başarıyla bazen de hüsranla sonuçlanabilir.

Araştırmalar yapıyoruz, çevremizdekilere soruyoruz, farklı markalardan çeşitli ürünler kullanıyoruz. Genelde tercihlerimiz, doğal ürünlerden ve tekniklerden yana oluyor. Tabi olması gereken de bu…

Cildinize iyi bakın…

Aslında en önemli nokta cildimizi tanıyor olmamız. Her cilt aynı yapıya sahip değildir. Dolayısıyla komşumuzun bize önerisi onda işe yaradığı gibi bizde işe yaramayabilir. Lütfen komşunuza kızmayınız! İlk adım “su” . Yüzümüzü yıkayalım. Hani filmlerde dizilerde gerilince lavaboya gidip avuç dolusu suyu yüzüne çarparlar ya, ondan yapmanızı öneriyorum. Tabi kendi cildinize uygun yüz yıkama jeli de asistanınız olsun. Yıkama işleminden sonra gözenekleriniz artık nefes alıyor. Açılan gözeneklerinizi tonikle iyice temizleyin. Makyajı yapıp yarında aynısının üzerine yeni bir makyaj yapmayalım. Bu tasarruf değil bayanlar…

Temizleme işleminden sonra günlük makyajınızı yapın. Eğer cildiniz kuru bir ciltse makyajdan önce nemlendirici krem uygulamayı unutmayın. Bunu yaparken de ürünlerin kimyasal içerikli olmamasına, son kullanım tarihinin geçmemiş olmasına dikkat edelim.

Güzel bir cilt için evde maske;

  • Bir kase yoğurtla bir limon suyu karıştırın ve yüzünüze yayın. 15 dakika beklettikten sonra kuruyan maskeyi ılık su ile yıkayın. Bu uygulama sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Haftada bir kez yapmanız yeterlidir.
  • Bir adet salatalık ve bir bardak süt alın. Salatalığı rendeleyip bir su bardağı sütte kaynatın sonra süzün. Doğal bir tonik elde ettik. Artık toniğinizle cildinizi sabah akşam temizleyebilirsiniz.
  • Sade maden suyunu pet bardağa dökün ve dondurucuya koyun. Buz haline gelen maden suyunu her akşam yününüze sürerek gözeneklerinizin küçülmesini ve hücrelerinizin canlanmasını sağlamış olursunuz.
  • Soğuyan türk kahvesi telvelerini yüzünüze sürerek 10 15 dakika beklettikten sonra bol su ile yıkayın. Böylelikle bir hafta nemli bir cilde sahip olacaksınız.

Cilt bakımı ve temizliği düzenli olarak yapılmalı…

Yani demem o ki “ben cildime bir şey sürmüyorum, doğal halimle daha güzelim” ya da “benim vaktim olmuyor, uğraşmak istemiyorum” demeyin. Doğru ürünü tercih ettiğiniz takdirde cildiniz bu kirli atmosferden veya makyaj kalıntılarından dakikalar sonra kurtulup eskisinden daha pürüzsüz olacaktır. Her bayan muhakkak bakımlı olmalıdır. Makyajınızı da yapın, bakımınızı da yapın bu size iyi gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.