Kategori: Bitkiler

Ginkgo Biloba Faydaları

Alzheimer hastalığı dahil olmak üzere genellikle hafıza bozuklukları ve zihin açıcı etkisi bilinen Ginkgo biloba faydaları neler? Ginkgo biloba neye iyi gelir?

Deve Dikeninin Faydaları

Deve Dikeni Devedikeni, güçlü ve çizgili gövdesinin ucundaki iğneli ve mor renkli çiçekleriyle heybetli bir bitkidir. Devedikeni, keskin dikenlerle bezenmiş yeşil kısımlarıyla ilk bakışta diğer kenger türlerini anımsatır. Ama …

Kimyonun Faydaları

İçerisinde A, C, E ve K vitaminleri ve tiamin, niasin, folat gibi mineraller de bulunan kimyonun faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Zencefilin Faydaları

Sodyum, potasyum, karbonhidrat, protein, A, B6, B12, C, D vitaminler, demir, magnezyum, kalsiyum , lif ve ayrıca uçucu yağlar içeren zencefilin faydaları, yan etkileri ve zararları nelerdir?

Karabaş Otu Faydaları

Karabaş otu en bilinen şifalı bitkilerden biri olan lavanta ile aynı aileye mensup 'yalancı lavanta', 'gargan' ve 'keşiş otu' isimleriyle de bilinmektedir.

Çörek Otu Faydaları

Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü etkiye sahip çörek otunun faydaları nelerdir? Zayıflatma etkisi olan çörek otu nasıl kullanılır ve neye iyi gelir?

Kedi Otunun Faydaları

Uykusuzluk, depresyon, asabiyet, huzursuzluk ve endişe gibi problemleri de önleyen kedi otunun faydaları nelerdir? Kedi otu nasıl kullanılır ve neye iyi gelir?