Kategori: Hayvansal Gıdalar

Yoğurt Suyunun Faydaları

Mayalanan yoğurt, bir süre sonra suyunu salar ve genelde kullanılmaz. Fakat yoğurt suyunun faydalarını öğrendikten sonra bir daha asla o suyu dökmeyeceksiniz.

Yoğurdun Faydaları

C ve B 12 vitamini ve kemik sağlığına iyi gelen potasyum, sodyum, kalsiyum, demir, manganez, omega-4 içeren yoğurdun faydaları nelerdir? Yoğurt neye iyi gelir?

Anzer Balı Faydaları

Anzer balı, Rize'nin İkizdere ilçesinde bulunan Anzer yaylasında üretilen bir bal türüdür. Peki Anzer balı nedir, nasıl üretilir, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir?

Balın Faydaları

Balın faydaları nelerdir? Arı kovanı balı, kestane balı, petek balı, çam balı, kekik balı ve Anzer balı, faydaları ve tüketimi hakkında bilgiler.

Krill Yağının Faydaları

Omage-3 yağ asitleri bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan krill yağı, vücut sağlığı açısından faydalarının yanı sıra birçok hastalığa karşı koruma ve direnç sağlamaktadır.

Kefirin Faydaları

Kefir Laktik asit ve etil alkol fermantasyonlarının birlikte gerçekleşmesiyle oluşan bir içecektir. İnek, keçi ve koyun sütlerinden elde edilebilir. İşte kefirin faydaları.

Hamsinin Faydaları

Unlamasından tavasına, buğlamasından ızgarasına, pilavından ekmeğine farklı şekillerde lezzetini yakalayabildiğimiz hamsinin faydaları nelerdir?