Kilo Verdiren Yiyecekler

Kilo Verdiren Yiyecekler

Son Güncelleme

Kilo Verdiren Yiyecekler; bir çoğumuz farklı sebeplerden dolayı yediklerimize dikkat ediyoruz ama bir taraftan da yemek yemenin hissettirdiği mutluluktan, kendimizi mahrum bırakıyoruz. Sağlıklı yaşamak için ise yediklerimize dikkat etmemiz gerekiyor. Bu ikilem içerisinde kaldığınız anlara çözüm olacak gıdaları sizler için aşağıda listeledik.

Kilo Verdiren Yiyecekler

Patlamış Mısır

Bir kase tuzsuz ve az yağlı patlamış mısırın kalori değeri düşüktür, içerdiği lif bakımından da zengindir. Bu leziz atıştırmalığı abartmamak üzere gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Yağsız ve tuzsuz olacak.

Patlıcan

Patlıcan, hiç kolesterol içermeyen ve çok az kalori içeren mükemmel bir sebzedir. Yağ katılmaksızın, fırında veya ızgarada pişirilmiş patlıcanın besin değeri 30 kalorinin altında kalır ve harika bir yemek alternatifi olur.

Kereviz

Kereviz, içerdiği %90 su miktarıyla çok güçlü bir idrar söktürücüdür ayrıca kilo vermeyi desteklerken vücudunuzu da besler.

Karpuz/Kavun

Her dilimindeki kalori değeri 60-70 arasında olan Kavun ve Karpuz içerdiği su bakımından çok zengindir. Vücuttaki toksinlerin kolayca atılmasını sağlarlar.

Turunçgiller

Mandalina, portakal, greyfurt ve limon gibi meyveler C vitamini ve çok miktarda lif içerir. İçerdikleri bol su ve düşük kalori değerleriyle, kilo vermek isteyenler için mükemmel bir tercih olacaklardır.

Salatalık

Çok miktarda su içeren salatalık da kilo vermek isteyenlerin vazgeçilmez tercihi olacak!

Pancar

Orta büyüklükte bir pancarın kalori değeri 50’dir. Yüksek miktarda lif, metabolizmayı hızlandırıcı manganez enzimi ve diğer önemli besin maddeleri içeriğinde bulunur. Yağ kaybına yardımcı olur, kas hareketlerini kolaylaştırır ve kan basıncını dengeler.

Kabak

Sindirim sisteminin en büyük yardımcısıdır. Vücudun su ve tuz tutma dengesini düzenler. Ortalama kalori değeri 45’dir.

Ananas

Bu leziz ve tatlı meyve, içerdiği bromelain enzimiyle vücuttaki yağları parçalar ve kilo vermenizi sağlar.

Elma ve Erik

Her iki meyveninde bir porsiyonu 50 kaloriye denk gelir. Bağışıklık sistemini destekleyen çok sağlıklı mineraller içerirler.

Yeşillikler

Folik asit bakımından çok zengin olan yeşilliklerin kalori değeri sadece 20’dir. Bu demek oluyor ki kilo verme sürecinde güvenle tüketebilirsiniz!

Yumurta

Günün her saatinde tüketebileceğiz bir besin olan yumurta, her yönden çok faydalı.

Lahana, Brokoli, Karnabahar

Bütün bu sebzeler son derece sağlıklıdır ve düşük kalori değerine sahiptir. Vücutta kilo ve yağ kaybına teşvik eden bu sebzeleri, herhangi bir yemek yanında ya da salata ile kolayca birleştirerek tüketebilirsiniz.

Kırmızı Meyveler

Kırmızı meyveler C vitamini deposudur ve içerdikleri yoğun su miktarı dolayısıyla vücuttaki toksinleri boşaltmaya yardımcı olurlar. Sağlık dolu bu meyveler, dolaşım sistemini destekleyerek vücudu besler.

Yorum Gönder