Kaş Kirpik Uzatan Serum Yapımı

Kaş Kirpik Uzatan Serum Yapımı

Kaş Kirpik Serumu Yapımı

Kuaföre gidildiğinde en çok korkulan şey kaş aldırmaktır. Çok ince olmaması için hep uyarı yapılır ama hiç istenildiği gibi olmaz. Bu şekilde bilinçsiz kaş aldırma işlemi art arda geldiğinde kaş kaybına neden olur.

Kaş dökülmesi; kıl köklerini etkileyen cilt hastalıkları, bazı ilaçların yan etkisi, hormon dengesizlikleri ve genetik nedenlerden dolayı olabilir. Bunun yanında çeşitli markalardan alınan rimellerde kirpik azalmasına neden oluyor veya rimeli temizlemeden uyumak da kirpiklerin kırılıp dökülmesinde büyük etkendir.

Kaş Kirpik Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Kaş Kirpik Dökülmesine Ne İyi Gelir?
Kaş Kirpik Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Kaş ve kirpik dökülmelerinin tedavisi tıbbi tedavi ve doğal yöntemler olarak ikiye ayrılır. Tıbbi tedavi genellikle kıl kaybının ciddi boyutlarında uygulanır. Eğer dökülmeniz hormonal veya tıbbi müdahale gerektiren deri hastalıklarına bağlı değilse doğal bakım ürünleriyle sorununuzu giderebilirsiniz. Güvendiğiniz markalardan kaş kirpik serumları satın alabilirsiniz ayrıca kaş çıkarıcı kremler, besleyici yağlar ve doğal karışımlar dökülmeyi giderecektir.

  • Yatmadan önce mutlaka göz makyajınızı temizleyin.
  • Başka insanların makyaj malzemelerini kullanmamaya özen gösterin.
  • Makyaj malzemelerinizin son kullanma tarihini kontrol edin.
  • Beslenmenize dikkat edin.

Kaş Kirpik Uzatan Serum Yapımı

Kaş Kirpik Uzatan Serum Yapımı
Kaş Kirpik Uzatan Serum Yapımı
  • Sarımsak ve badem yağı: Kıl köklerini güçlendirmek için sarımsak en hızlı etkiyi yaratır. Fakat kokusu rahatsız edici olduğundan kullanılmaktan kaçılır. Etkisini hızlandırmak istiyorsanız kısa bir süre kokusunu önemsemeyin. Sarımsağı ezerek suyunu alın ve badem yağı ile karıştırın. Gözlerinize temas etmeden pamuklu çubuk yardımıyla kaş ve kirpiğinize uygulayın.
  • Hint yağı, Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı: küçük bir kaba bu karışımı yapın her gece düzenli olarak uygulayın. Kıl köklerini güçlendirerek büyümesini sağlar.
  • Tatlı badem yağı ve zeytinyağı: bu yağları bir kaba karıştırarak devamlı kullanabileceğiniz soğuk bir ortamda muhafaza edin. Yatmadan önce her gece uygulamayı ihmal etmeyin. Yağlar içindeki vitaminler sayesinde gece boyunca kıl köklerini besleyecektir.
  • E vitamini ampulü ve aloe vera jeli: E vitamini ampulünü eczanalerden temin edebilirsiniz. Aldığınız ampulü bir kaba dökün ve 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli ile karıştırın. Yatmadan önce sürmelisiniz, gündüz kullanırsanız aloe vera jeli gözlerinize ağırlık yapabilir. Her gün kullanmayı unutmayın.

Yorum Gönder