Kantaron Yağı ile Sivilce Tedavisi

Yaraların iyileşme sürecini hızlandıran ve bakterileri öldürme özelliğine sahip kantaron yağının cilt bakımında da kullanıldığını biliyor muydunuz?


Kantaron Yağı ile Sivilce Tedavisi
Kantaron Yağı ile Sivilce Tedavisi

Son Güncelleme

Kantaron Yağı

Sağlık açısından ciddi faydaları bulunan kantaron yağı, sarı kantaron çiçeğinin soğuk sıkımı ile elde edilen yağdır. Zayıflamak isteyenlerin genel olarak tükettiği bu yağın cilt üzerinde de ciddi olumlu etkileri bulunmaktadır. Cildi güzelleştirip temizleyen ve sivilcelerin oluşumunu engelleyen etkileri vardır.

Sivilce Tedavisi

Sivilceler geçtikten sonra en olumsuz etkisi iz bırakmasıdır. Fazla derin izler olmasa da sizi rahatsız edecek biçimdedir. Bu yüzden sarı kantaron yağı ile bu izleri yok edebilir veya azaltabilirsiniz.

  1. Cildi yeniler: sarı kantaron yağı cilt üzerindeki ölü derilerin uzaklaştırılmasında etkili yağlardan biridir.Cildinizde eski ve ölü hücreleri uzaklaştırarak kısa zamanda cildinizi yenilemeye yardımcıdır.
  2. Cilt kızarıklığını önler: sivilcelerin sebep olduğu kızarmaların önlenmesi için sarı kantaron yağını kullanabilirsiniz. Bu yağ kan akışını hızlandırarak kızarıklıklar, morarmalar gibi izlerin giderilmesinde etkilidir.
  3. Güneş lekelerini önler: sivilcelerle birlikte güneş lekeleri de cilt üzerinde kötü bir görünüme sebep olmaktadır.Sarı kantaron yağı ile cilt lekelerinin de önüne geçebilirsiniz. Güneş yanıkları ve güneş lekelerini sarı kantaron yağı ile doğal bir şekilde tedavi edebilirsiniz.
  4. Sivilce oluşumunu önler: sarı kantaronun antiseptik etkisi sayesinde sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz. Özellikle deri altında biriken bakterileri öldürür ve bakterilerin çoğalmasını engeller. Bu sayede sivilce oluşumunun önüne geçmiş olacaksınız.
  5. Ciltte yağlanmayı önler: sarı kantaronun yağı deri altında yağların parçalanmasını sağlayacak ve özellikle burun kısmındaki yağ birikimini önleyecektir. Bu sayede sivilce oluşumunun önüne geçmiş olacaksınız.
  6. Gözenekleri temizler: sarı kantaron yağı cilt üzerindeki lekeleri, akne ve siyah noktaları temizleyerek cilt bakımlı ve temiz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda pürüzsüz ve yumuşak bir görünüm kazanmasında yardımcı olur.

Sivilceler için nasıl kullanılır?

Sarı Kantaron Yağı tüm aktar ve eczanelerde bulunabilen bir yağdır. Aynı zamanda evde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Temiz cilde elinize damlattığınız sarı kantaron yağını yavaşça sürün ve masaj yaparak hafifçe uygulayın.Ortama 45 dakika veya 1 saat bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. İlk kullanımdan itibaren cildinizde oluşturduğu parlaklığı farkedeceksiniz. Haftada 2-3 kez kullanımı tavsiye edilmektedir.

Ek olarak sarı kantaron yağını bebeklerde pişik sorununu gidermek için kullanabilirsiniz.Pişik tedavisinde kızarıklığı önler ve deri üzerindeki pişik etkileri azaltır. Aynı zamanda pişik oluşumunu da önler. Sağlıklı günler dileriz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!