Goji Berry’ nin Faydaları

Son zamanların popüler meyvesi Goji Berry sağlıklı kilo vermek isteyenlerin gözdesi. Kurt Üzümü adıylada bilinen Goji Berry Faydaları ıyla popülerliğini koruyor…

Son zamanlarda televizyonlarda ve sosyal paylaşım sitelerinde adını sıkça duyduğumuz goji berry faydaları ile dikkat çekiyor. Yüksek antioksidan özelliğine sahip olan bu bitki özellikle uzun yaşam için önde gelen bitkilerden. Ülkemizde yalnızca kilo vermek adına kullanılan goji berry anavatanı olan Tibet de yüzlerce yıldır böbrek ve karaciğer tedavilerinde kullanılıyor.

Ömrü Uzatır: Ana molekülleri olan polisakkaritler ve güçlü antioksidanlar sayesinde vücut fonksiyonlarını korur, yaşlanmayı geciktirir.

Genç Hissettir: hCG yani gençlik hormonunun salgılanmasını artırır bu sayede, hafızayı güçlendirir, iyileşme hızını artırır, vücuttaki yağ oranını azaltır.

Enerji Verir: Bitkinlik ve halsizlik şikayetlerini giderir, dayanıklılığı artırır.

Kan Basıncını Düşürür: İçeriğinde bulunan polisakkaritler sayesinde kan basıncının yükselmesini önler.

Kanserden Korur: İçeriğinde Germanium bulunur. Bu da kanser önleyici bir maddedir.

Kolesteroü düşürür: Goji içeriğinde bulundurduğu betasitosterol maddesi sayesinde kolesterol seviyesini düşürür. Ayrıca antioksidanları sayesinde damar duvarında plak oluşumunu engeller.

Kan Şekerini Dengeler: İçeriğinde polisakkaritleri sayesinde insülin seviyesini ve kan şekerini düzenler. Bunun yanında yapı taşlarından olan betain maddesi sayesinde karaciğer yağlanması ve damar rahatsızlıklarını da önler.

goji meyvesi 1

Menapozu Geciktirir: Hormonal dengeyi sağlayan güçlendirici maddeler içerir.

Yağ Yakar: İçeriğindeki polisakkaritller vücuda yağ olarak depolanmaz buda vücuda enerji sağlar. Denemeler sonucu başarılı bir zayıflama bitkisi olduğu ıspatlanmıştır.

Sindirime Yardımcıdır: Mide asitlerinin aktivesinde hızlandırıcıdır ve gastrit tedavisinde kullanılır.

Uykusuzluğu Giderir: Yapılan araştırmalara göre denenen tüm hastalarda uyku kalitesinde iyileşme gözlenmiştir.

Göze Faydalıdır: Az ışıklı ortamlarda görüş kalitesini artırır ve gözün karanlığa uyum süresini hızlandırır.

Kalbi Güçlendirir: Kan basıncını ayarlayarak kalp damarlarının dayanıklılığını arttırır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Vücuttaki savunma hücrelerinin aktivasyonunu düzenler ve sayılarını arttırarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

Tümör Riskini Azaltır: Tümörün yok olmasına neden olan apopitoz olayını hızlandırır.

Kemikleri Güçlendirir: Kasların gelişimine katkı sağlar ve kalsiyum depolamaya yardımcıdır.

Goji Berry Çayı Nasıl Hazırlanır?

goji berry cayi

Bir avuç kurutulmuş goji meyvesi, bir adet limon ve kaynar su ile çayın hazırlanışı gayet basittir. Kaynar su içerisine goji berryi atın ve ince halkalar halinde kestiğiniz limon dilimlerini ekleyin. Çaydanlığın ağzını kapatıp 5 dakika demlenmesini bekleyin. Eğer kilo vermek istiyorsanız bu çayı sabahları ve akşam yemekten önce 1 bardak içmelisiniz.

Gürsel Değirmenci

İnternet Teknolojileri Dijital Pazarlama uzmanı. Araştırma, geliştirme, planlama ve üretim konuların da takım lideri. Öykü, hikaye, oyun sever ve aynı zamanda yazar.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Uyarı: Neler.com'da yer alan içerikler tanı ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Ziyaretçi kullanıcılar site kullanım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Sağlık sorunları ve alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuza, 112 Acil yardım hattına ya da 182 Hekim Randevu Sisteminden doktorunuzdan randevu alabilirsiniz.