Diz, Dirsek Kararmaları Nasıl Geçer?


Diz, Dirsek ve Cilt Kararmaları Nasıl Geçer?
Diz, Dirsek ve Cilt Kararmaları Nasıl Geçer?

Son Güncelleme

Diz, Dirsek Kararmaları Nasıl Geçer?

Diz ve dirseklerdeki kararmalar sertlik ile de birlikte meydana geldiği için sizleri oldukça rahatsız eder. Yaz aylarında bu kararmalar gerçekten sizleri rahatsız edebilir. Diz kapağınızdaki kararmalar kuruluğu da beraberinde getireceği için yara boyutunda bir sorun ile karşı karşıya iseniz bitkisel kürleri uygulamadan önce doktorunuz ile görüşmeniz daha uygun olacaktır.

Soğan Kürü Tarifi

Malzemeler;

  • 1 adet orta boy soğan
  • 4 adet kuru karanfil
  • 1 diş sarımsak

Kürü hazırlamak için ilk olarak soğanı ve sarımsağı rendeleyerek suyunu da kaybetmeden bir kabın içine koyarak karıştırıyorsunuz. Daha sonra karanfili de karışıma ekleyerek kürü hazır haline getirmiş oluyorsunuz. Hazırlamış olduğunuz bu kürü hem dirsek hem de diz kapağınızdaki kararmalara masaj yaparak iyice yedirmelisiniz. Yaklaşık 20 dakika kadar kürü kararma olan bölgelerde bekletirseniz lekelerin giderilmesinde oldukça etkili olacaktır. Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Tabi ki her kullanımdan önce kürü taze olarak hazırlamalısınız.

Yoğurt Kürü Tarifi

Malzemeler;

  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 10 adet çiğ badem

Kürü hazırlamak için ilk olarak bademleri toz haline gelene kadar bir doğrayıcı yardımı ile iyice parçalamalısınız. Daha sonra da yoğurt ile bir kabın içinde karıştırarak kür haline gelene kadar karıştırmalısınız. Elde ettiğiniz karışımı diz kapağınızda kararma olan bölgelere sürerek masaj yapmalısınız. Yaklaşık 10 dakikalık masajın ardından ılık su yardımı ile yıkayarak kürü tamamlamış olacaksınız. Düzenli kullanımda etkisini sizler de fark edeceksiniz.

Dizkapağı karmasını geçirmek için bal kürü tarifi: balın cilt için olan faydalarından bu kez de lekeleri çıkarmak için yaralanacağınız.

Bal Kürü Tarifi

Malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 adet orta büyüklükte limon

Kürü hazırlamak için ilk olarak limonun suyunu bal ile karıştırarak bir karışım elde ediyorsunuz. Daha sonra kararma olan bölgelere uyguladığınız kürü masaj yardımı ile yediriyorsunuz. Yaklaşık 20 dakika kürün etkili olması için yetecektir. Ilık su yardımı ile kürü temizleyerek tekrarını haftada 3 kez yapabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir