Defne Yaprağı Çayının Faydaları


Defne Yaprağı Çayının Faydaları
Defne Yaprağı Çayının Faydaları

Defne Yaprağı Çayının Faydaları; çoğu insan defne yaprağını çorbalarda ve yemeklerde kullanılan mutfaklarda kendine önemli yer edinmiş bir bitki olarak bilir, ama defne tıbbi özelliği ile asırlar boyunca kullanılmıştır.

Defne Yaprağı Çayının Faydaları

  • Saç Sağlığı: Sağlıklı bir sindirim sistemi ve besin alımını kolaylaştırma da etkilidir.
  • Solunum Sistemi: Solunum yolundaki balgam ve hastalıklara neden olan bakterilerin temizlenmesini sağlar. Bu açıdan kaliteli ve doğal bir antibakteriyeldir.
  • Saç Sağlığı: Saç sağlığında kimyasalların etkisinin ortadan kalkmasına yardımcı olurken kuru saç köklerini iyileştirerek kepeği ortadan kaldırır.
  • Anti-inflamatuar etkisi: Defnenin en büyük özelliği vücuttaki inflamasyonu azaltmaktır.
  • Kalp sağlığı: Kafeik asit defnede bulunan kalp sağlığı için oldukça önemli bir organik bileşendir. Kafeik asit kalpteki kılcal duvarlarına ve vücut uzantılarına yardım ederken zararlı kolesterolün ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Defne Yaprağı Çayı Tarifi

Defne yaprağı çayının hazırlanışı; Bir fincan sıcak defne yaprağı çayı rahatlatıcı bir aromaterapidir. Kokulu yapraklarındaki özü kullanıldığında bile geriye yapraklarından baharatlı bir çay yapmak gibi ikinci ve güzel bir seçenek kalıyor. Karayipler’de defne kullanan insanlar defne yaprağının baş ağrısına, sindirime ve kan basıncını düşünmeye yardımcı olduğuna inanıyor ve orda alternatif tıp hekimleri hala bu bilgiyi savunuyor.

 Malzemeler:

  • 3 büyük defne yaprağı
  • 2 su bardağı su
  • Şeker ve süt (isteğe bağlı)

Hazırlanışı:

1. Suyu ve defne yapraklarını kaynatmak için ocağa koyunuz. Kaynadıktan sonra 3 dakika daha kaynamasına izin veriniz ve sonra altını kapatıp 4 dakika bekletiniz.

2. Rahatlayın ve çayın tadına varın. Eğer süt katmak istiyorsanız ekleyin fakat az miktar ekleyin yoksa çayı sulandıracaktır.

NOT: Defne yaprağının belirli bir hastalığı tam olarak iyileştirdiği henüz kanıtlanmamıştır. Ancak hem modern bilimde hem de modern tıpta kendine şaşırtıcı derecede büyük bir yer bulmuştur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Gürsel Değirmenci
İnternet Teknolojileri Dijital Pazarlama uzmanı. Araştırma, geliştirme, planlama ve üretim konuların da takım lideri. Öykü, hikaye, oyun sever ve aynı zamanda yazar.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir