Çay Ağacı Yağının Faydaları?

Çay Ağacı Yağının Faydaları?

Çay Ağacı Yağının Faydaları

Belli bir dönem sivilce problemi yaşıyordum ve bu sıra ilaç kullanıyordum. Tavsiye üzerine çay ağacı yağı kullandım ve beklemediğim bir şekilde güzel sonuç aldım. Sizlere de fayda sağlaması için etkili olduğu alanları ve kullanım şekillerini paylaşıyorum.

Çay Ağacı Yağı; Sivilce ve İz Oluşumu

Bu gibi cilt problemlerini engellemek için çay ağacı yağı veya içeriği bulunduran kremlerden faydalanabilirsiniz. Cildinizin yağ miktarını azaltarak sivilce oluşumunu engelliyor. Daha önceden var olan yaraları da kısa zamanda kuruyor.

Saç Dökülmesi ve Yara Oluşumu

Saç problemlerini önlemek için çay ağacı özlü şampuanlar kullanabilirsiniz. Dilerseniz benim yaptığım gibi kendi şampuanınıza da bir miktar çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz. Tedavi edici özelliğini saç derisindeki yaraları iyileştirerek, kepek oluşumunu engelleyerek ve saç dökülmesini sonlandırarak gösterecektir.

Çıban, Uçuk ve Siğil

Antiviral özelliği sayesinde çıban, uçuk ve siğil gibi yaraların tedavisinde etkilidir. Tabi tam oluşmadan, yara oturmadan uygulandığında daha etkili sonuç alırsınız. Günde iki kere uygulanmalı. Yaraları geçirdiği gibi çoğalmasını da önüne geçer.

Çay Ağacı Yağı; Diş Etleri

Çay ağacı yağı ile diş fırçanızı temizlerseniz fırçadaki kalıntıları temizleyerek bakteri oluşumunu engeller ve diş eti rahatsızlıklarının önüne geçmiş olur. Suyla seyreltilip gargara yapıldığında diş etlerini de besler.

Boğaz İltihabı ve Tıkanıklık

Sıcak suya bir miktar çay ağacı yağı karıştırarak soluduğunuz da rahat nefes almanızı sağlar.

Çay Ağacı Yağı; Mantar Oluşumu

Özellikle ayaklarda çıkan mantarlara karşı antibakteriyel özellik gösterir. 6 ay boyunca günde 2 kere uyguladığınızda etkisini fark edeceksiniz.

Çay Ağacı Yağı; Tırnak Batması ve İltihabı

Tırnağınız kontrolsüzce uzayıp deriye batıyorsa; problemli bölgedeki eti hafifçe iterek çay ağacı yağı damlatın. Bu sayede orada oluşan iltihabı kurutur. Ayrıca sıcak bir suya çay ağacı yağı ekleyip elinizi veya ayağınızı içinde bekletirseniz iltihapları ve şişmeleri alır.

Çay Ağacı Yağı; Ağız Yaraları ve İltihaplar

Çay ağacı yağını su ile karıştırarak gargara yapın. Antibakteriyel özelliği sayesinde mikropları kırar ve ağız içi yaralarını iyileştirir.

Yorum Gönder