Akciğer detoksu nasıl yapılır?

Akciğer temizleme nasıl yapılır?

Akciğerler ana görevi nefes alıp vererek oksijen alıp karbondioksiti vücuttan atan önemli bir solunum organıdır. Bu organ hiç bir zaman dinlenmez, sürekli çalışır, bu nedenle akciğerleri sağlıklı tutmak çok önemlidir. İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz akciğer temizleme detoksu tarifleri.

Akciğer detoksu nasıl yapılır?

Düzenli olarak akciğer temizliği yapmak şarttır. Böylece, normal akciğer işleyişini teşvik etmiş olursunuz. Akciğerlerdeki şişlik ve iltihap azalır, akciğerlere canlılık ve güç gelir ve gençleşir. Ayrıca, hava yollarındaki mukus atılır ve kan dolaşımı artar.

Akciğer Temizleme Tarifleri

  • Tarif 1: Malzemeler: 6-7 tane keçibounuzu ve 2 su bardağı su.

Yapılışı ve Uygulama: Keçiboynuzunu küçük parçalar halinde kırın ve kaynamakta olan suyun içinde 7-8 dk kaynatın. Soğuduktan sonra süzün 1 bardak sabah, bir bardak akşam olmak üzere tüketin ve etkili olabilmesi için 1 ay olarak devam ediniz . Günlük olarak hazırlanması uygundur.

  • Tarif 2: Malzemeler: 3 Adet yeşil elma, 2 adet kabuk tarçın, 4-5 adet karanfil, 1 kök zencefil ve 1 kök zerdeçal.

Yapılışı ve Uygulama: Elmaları kabuklarıyla birlikte büyük parçalara bölerek, diğer malzemelerle birlikte  5 dk kaynatılır. Süzgeçten geçirilip sabah akşam olarak 72 gün boyunca günlük hazırlanarak  içmeye devam edilir. 5 senede temizlenmesi gereken akciğerimiz 2.5 ayda temizlenir.

  • Tarif 3:  Malzemeler: Toz zerdeçal, toz zencefil, toz keçiboynuzu, limon, ceviz, hatmi çiçeği ve bal.

Yapılışı ve Uygulama: Birkaç kaşık toz zerdeçalı bir bardağa koyup yarım limon suyunu ekleyip, biraz sıcak su ilave edin, 2-3 ceviz ve 2-3 hatmi çiçeği havanda dövüp toz halinde getirip diğer malzemeler ile karıştırıp tüketin. Detoks süreniz boyunca sindirimi kolay yiyecekler ve bol sıvı tüketiniz.

Akciğerleri Temizleyici Gıdalar 

Yediğiniz besinler akciğerlerin sağlığını etkileyebilir. Sağlıklı bir diyet vücudun doğal temizlik mekanizmalarını uyarır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

  • Güne bir bardak limon suyu ile başlayın ve gün boyunca bol miktarda su için. Doğru hidrasyon akciğer detoksunu kolaylaştırır.
  • Greyfurt, kivi, dolmalık biber, ayva, portakal, domates, çilek, brokoli, ve ananas gibi C vitamini açısından zengin gıdalar yiyin.
  • Diyetinize sarımsak, soğan, kırmızı biber, zencefil, kekik, zerdeçal, elma ve yeşil çay gibi antioksidan bakımından zengin gıdalar ekleyin.
  • Mercimek ve fasulye gibi folat yönünden zengin besinler yiyin.
  • Trans-yağ ve doymuş yağ içeren gıdalardan kaçınarak, tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar içeren besinler tüketin.

Yorum Gönder